Kurz sportovní jízdy

Perfektně zvládnutá jízda na okreskách!

Unikátní koncept, který v sobě kombinuje perfektní ovládání vozu a zážitky z ježdění po okreskách s maximální bezpečností. Cílem je užít si každý metr silnice, ale nikdy neohrozit sebe sama, natož ostatní účastníky silničního provozu.

Kombinace poznatků z okruhového ježdění s bezpečnou, ale dynamickou jízdou po okreskách. Tak by se dal charakterizovat kurz sportovně defenzivní jízdy. Tento unikátní koncept se v současnosti těší velké popularitě. Budeme jezdit po pečlivě vybraných okreskách, ujedeme cca 350 až 380 kilometrů. Postupně se bude zvyšovat náročnost silnic i nároky na Tvoje řízení. Kurz je individuální, vychází z potřeb a zkušeností každého účastníka.

Kurz sportovně-defenzivní jízdy standardně probíhá na pečlivě vytipovaných lokacích v oblasti Krušných hor.

Mám zájem

Jak to celé bude probíhat

1 | Domluva termínu

Nejdříve je potřeba si společně domluvit termín. Zavolej mi, nebo mi napiš, a společně vymyslíme datum a čas. Buď prosím trpělivý, volné termíny jsou k dispozici většinou až za měsíc.

2 | Seznámení

Potkáme se na smluveném místě a ještě než vyrazíme, tak si promluvíme o Tvých řidičských zkušenostech, o Tvých očekáváních a o Tvém autě. Dáme si spolu krátkou zkušební jízdu, kde se podívám na to jak řídíš a pak si k tomu řekneme pár věcí. Vysvětlím Ti, jak bude celý koučing probíhat, řekneme si něco o defenzivní jízdě, mrkneme na Tvůj posez v autě a JEDEME.

3 | Na okreskách

Mám vytipovaných spoustu méně či více náročných silnic s dobrým povrchem, které jsou jen pár kilometrů od sebe a není na nich skoro žádný provoz. Hned na začátku se budeme soustředit na základní věci jako je technika pohledu, práce s autem před zatáčkou a v zatáčce, ale do toho Ti budu sypat rady ohledně defenzivní jízdy. S tím jak se stupňuje náročnost silnic, stoupají i nároky na ovládání auta. Krizové brzdění, práce s váhou auta, řízení plynem. Nebudu Tě učit nesmysly, které při jízdě na okreskách nevyužiješ, místo toho se budeme soustředit na perfektní ovládání auta a precizní jízdu.

4 | Přestávky

Po cestě je pár slušných vyzkoušených restaurací, v klidu si dáme oběd. Tankování, kafe a pauza na cigáro je dle potřeby, je důležité, aby ses na koučink soustředil a byl si v pohodě. Správně, mobil si ten den odpočine.

5 | Závěr

Až pojedeme zpět, tak si v klidu probereme co jsme zmákli na výbornou, co budeš trénovat sám a na čem můžeme ještě zapracovat společně. Udělám Ti takový debriefing a případně se domluvíme na dalším termínu, klidně už na okruhu. Úplně na závěr dostaneš certifikát o úspěšném absolvování kurzu.

Na konci budeš rychlejší a hlavně bezpečnější sobě i svému okolí

Po kurzu sportovně defenzivní jízdy budeš přesně vědět jak se máš pohybovat na okreskách a budeš umět precizně ovládat svoje auto.

Mám zájem

Důležité informace o kurzu defenzivní jízdy

Délka

Celý kurz zabere cca 7 - 8h
i s cca 30 minutovou pauzou na oběd

Cena

6900 Kč s DPH
lze platit hotově na místě nebo předem na účet

Auto

Jezdíme vždy s tvým vozem
Měj ho prosím v dobrém technickém stavu

Jan Červenka - Automobilový novinář, závodník a instruktor

Instruktor - Jan Červenka

Učím lidi řídit od roku 2005. Začínal jsem radami kamarádům jak zrychlit na zavodních okuzích, což později přerostlo v nabízení této služby i širší veřejnosti. Ke kurzům na závodním okruhu záhy přibyla osvěta běžných řidičů na veřejných komunikacích, tak aby se po nich uměli pohybovat plynule a bezpečně.

Zobrazit o mně více

Defenzivní
jízda

Chceš se bezpečně a plynule pohybovat v běžném provozu tak, aby jsi nikoho neomezoval nebo neohrožoval a vždy jsi se vrátil domů celý Ty i auto? Naučím Tě to.

Chci být lepší řidič

Jízda
na okruhu

Láká Tě jízda na závodním okruhu a nevíš jak začít nebo jsi ostřílený jezdec co potřebuje stáhnout poslední desetinky? Naučím Tě jak se na okruhu chovat, techniku jízdy i ideální stopu.

Chci být lepší řidič

Eventy a firemní školení

Více informací

Dárkové poukazy

Více informací